Dieses Dokuwiki verwendet ein von Anymorphic Webdesign erstelltes Thema.

Razlike

Slijede razlike između dviju inačica stranice.

Poveznica na ovu usporedbu

Starije izmjene na obje strane Starija izmjena
Novija izmjena
Starija izmjena
racfor_wiki:mrezna_forenzika:analiza_kaminsky_dns_napada [2022/01/06 21:52]
inavratil [Kaminsky DNS napad]
racfor_wiki:mrezna_forenzika:analiza_kaminsky_dns_napada [2023/06/19 18:17] (trenutno)
Redak 92: Redak 92:
 Kada se DNS odgovor pohranjuje, on se ne može spremiti zauvijek jer bi to dovelo do netočnog usmjeravanja budući da se IP adrese web stranica mijenjaju. Administrator zone određuje koliko dugo se u priručnu memoriju pohranjuje svaki zapis. To vrijeme se zove Time To Live (TTL) te je izraženo u sekundama. TTL može biti od nekoliko sekundi do nekoliko tjedana - sve ovisi o administratoru te zone.  Kada se DNS odgovor pohranjuje, on se ne može spremiti zauvijek jer bi to dovelo do netočnog usmjeravanja budući da se IP adrese web stranica mijenjaju. Administrator zone određuje koliko dugo se u priručnu memoriju pohranjuje svaki zapis. To vrijeme se zove Time To Live (TTL) te je izraženo u sekundama. TTL može biti od nekoliko sekundi do nekoliko tjedana - sve ovisi o administratoru te zone. 
  
-U priručnu memoriju se ne pohranjuju samo zapisi tipa A već i zapisi tipa NS koji imaju svoj vlastiti TTL. Zapisi tipa A označavaju IP adresu za danu domenu dok zapisi tipa NS označavaju koji DNS poslužitelj je autoritativan za tu domenu. TLL zapisi u NS zapisima služe tome da ako je istekao TLL zapisu tipa A, ali nije istekao TTL zapisu tipa NS koji sadrži informacije o autoritativnom serveru za neku stranicu moguće je odmah poslati zahtjev nekom od autoritativnih servera, a nije potrebno raditi cijeli postupak koji započinje slanjem upita korijenskom poslužitelju.+U priručnu memoriju se ne pohranjuju samo zapisi tipa A već i zapisi tipa NS koji imaju svoj vlastiti TTL. Zapisi tipa A označavaju IP adresu za danu domenu dok zapisi tipa NS označavaju koji DNS poslužitelj je autoritativan za tu domenu. TTL zapisi u NS zapisima služe tome da ako je istekao TTL zapisu tipa A, ali nije istekao TTL zapisu tipa NS koji sadrži informacije o autoritativnom poslužitelju za neku stranicu moguće je odmah poslati zahtjev nekom od autoritativnih poslužitelja, a nije potrebno raditi cijeli postupak koji započinje slanjem upita korijenskom poslužitelju.
  
  
Redak 138: Redak 138:
 Postupak: Postupak:
  
-1. Napadač odabire nasumično ime unutar ciljanje domene (npr. www12345678.bankofsteve.com). Cilj je odabrati ime koje se neće nalazi u priručnoj memoriji.+1. Napadač odabire nasumično ime unutar ciljane domene (npr. www12345678.bankofsteve.com). Cilj je odabrati ime koje se neće nalazi u priručnoj memoriji.
  
  
racfor_wiki/mrezna_forenzika/analiza_kaminsky_dns_napada.1641502360.txt.gz · Zadnja izmjena: 2023/06/19 18:14 (vanjsko uređivanje)
Dieses Dokuwiki verwendet ein von Anymorphic Webdesign erstelltes Thema.
CC Attribution-Share Alike 4.0 International
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0