Dieses Dokuwiki verwendet ein von Anymorphic Webdesign erstelltes Thema.

Razlike

Slijede razlike između dviju inačica stranice.

Poveznica na ovu usporedbu

Starije izmjene na obje strane Starija izmjena
Novija izmjena
Starija izmjena
racfor_wiki:seminari:forenzicka_analiza_telegram_aplikacije [2023/01/12 18:38]
tp51782 [Zaključak]
racfor_wiki:seminari:forenzicka_analiza_telegram_aplikacije [2024/12/05 12:24] (trenutno)
Redak 3: Redak 3:
 ===== Sažetak ===== ===== Sažetak =====
  
-Telegram Messenger ((U nastavku Telegram.)) je globalno dostupna, besplatna aplikacija za slanje poruka u stvarnom vremenu. Telegram pruža zaštitu komunikacije primjenom end-to-end enkripc siije. U proteklih nekoliko godina aplikacija se značajno promjenila te će ovom radu biti opisane metode za generiranje artifakata u virtualnom okruženju. Prikupljeni artifakti pomoću poruka, lokacije korisnika i datotečne strukture prikupljeni su i uspoređeni sa artifaktima prijašnjih verzija aplikacije. Usporedbom artefakata pokazano je unaprijeđenje aplikacije u području sigurnosti.+Telegram Messenger ((U nastavku Telegram.)) je globalno dostupna, besplatna aplikacija za slanje poruka u stvarnom vremenu. Telegram pruža zaštitu komunikacije primjenom end-to-end enkripcije. U proteklih nekoliko godina aplikacija se značajno promjenila te će ovom radu biti opisane metode za generiranje artifakata u virtualnom okruženju. Prikupljeni artifakti pomoću poruka, lokacije korisnika i datotečne strukture prikupljeni su i uspoređeni sa artifaktima prijašnjih verzija aplikacije. Usporedbom artefakata pokazano je unaprijeđenje aplikacije u području sigurnosti.
 ===== Uvod ===== ===== Uvod =====
  
Redak 66: Redak 66:
 U ovom seminaru opisano je 5 glavnih scenarija prikupljanja podataka u aplikaciji Telegram te je u nekim slučajevima provedena i usporedba sa starijim verzijama Telegram aplikacije. Rezultati su bili uspješni u nekoliko scenarija gdje je bilo moguće identificirati korisnika i prikupiti njegove osobne podatke poput broja telefona, nadimka, kontakata. Također, uspješno je otkrivena i poruka koju je korisnik poslao zajedno sa njegovim identifikatorom i sadržajom poruke.  U ovom seminaru opisano je 5 glavnih scenarija prikupljanja podataka u aplikaciji Telegram te je u nekim slučajevima provedena i usporedba sa starijim verzijama Telegram aplikacije. Rezultati su bili uspješni u nekoliko scenarija gdje je bilo moguće identificirati korisnika i prikupiti njegove osobne podatke poput broja telefona, nadimka, kontakata. Također, uspješno je otkrivena i poruka koju je korisnik poslao zajedno sa njegovim identifikatorom i sadržajom poruke. 
 ===== Literatura ===== ===== Literatura =====
 +
 +  - Raza, Ahmed & Hassan, Muhammad. (2022). Digital Forensic Analysis of Telegram Messenger App in Android Virtual Environment. Mobile and Forensics. 4. 31-43. 10.12928/mf.v4i1.5537.
 +  - https://en.wikipedia.org/wiki/Telegram_(software)
 +  - https://telegram.org
 +
 +
racfor_wiki/seminari/forenzicka_analiza_telegram_aplikacije.1673548707.txt.gz · Zadnja izmjena: 2024/12/05 12:23 (vanjsko uređivanje)
Dieses Dokuwiki verwendet ein von Anymorphic Webdesign erstelltes Thema.
CC Attribution-Share Alike 4.0 International
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0