Dieses Dokuwiki verwendet ein von Anymorphic Webdesign erstelltes Thema.

Razlike

Slijede razlike između dviju inačica stranice.

Poveznica na ovu usporedbu

Starije izmjene na obje strane Starija izmjena
Novija izmjena
Starija izmjena
racfor_wiki:strojno_ucenje:napadi_na_lozinke_pomocu_neuronskih_mreza [2022/01/05 12:38]
mrabuzin [Neuronska mreža]
racfor_wiki:strojno_ucenje:napadi_na_lozinke_pomocu_neuronskih_mreza [2024/12/05 12:24] (trenutno)
Redak 70: Redak 70:
 ---- ----
  
-Cilj korištenje neuronske mreže je efikasno predviđanje koliko je potrebno napadaču da probije upisanu lozinku. Također ušteda prostora koji je potreban za pohranu te neuronske mreže je izuzetno malen u usporedbi s ostalim alatima ovakva neuronska mreža zauzima oko 30 MB dok neki alati mogu zauzimati više od 1 GB. Ovo je postignuto raznim kompresijama i enkodiranjem kao što su: Fixed-point Encoding, ZigZag Encoding i Lossless Compression.+Cilj korištenje neuronske mreže je efikasno predviđanje koliko je potrebno napadaču da probije upisanu lozinku. Također ušteda prostora koji je potreban za pohranu te neuronske mreže je izuzetno malen u usporedbi s ostalim alatima ovakva neuronska mreža zauzima oko 30 MB dok neki alati mogu zauzimati više od 1 GB. Ovo je postignuto raznim kompresijama i enkodiranjem kao što su: //Fixed-point Encoding////ZigZag Encoding// //Lossless Compression//.
 Neuronska mreža je učena na javno poznatim lozinkama tj. preciznije 33 milijuna lozinki i 5.9 milijuna smislenih engleskih riječi koristeći proces učenja koji se zove //[[https://en.wikipedia.org/wiki/Transfer_learning|Transference Learning]]//. Kao što je prikazano na Slici 1. podatci za testiranje nisu prije bili vidljivi neuronskoj mreži te je moguće vidjeti njihov odličan rezultat. Neuronska mreža je učena na javno poznatim lozinkama tj. preciznije 33 milijuna lozinki i 5.9 milijuna smislenih engleskih riječi koristeći proces učenja koji se zove //[[https://en.wikipedia.org/wiki/Transfer_learning|Transference Learning]]//. Kao što je prikazano na Slici 1. podatci za testiranje nisu prije bili vidljivi neuronskoj mreži te je moguće vidjeti njihov odličan rezultat.
 Postoje dvije verzije navedene neuronske mreže: velika mreža (15 700 675 parametara) i mala mreža (682 851 parametara). Također velika mreža ima 1000 slojeva i zauzima 60 MB dok mala mreža ima 200 slojeva i zauzima ne značajnih 2.7 MB. Na Slici 2. prikazana je razlika između velike i male mreže na određenim klasama lozinki koje su prije spomenute. Postoje dvije verzije navedene neuronske mreže: velika mreža (15 700 675 parametara) i mala mreža (682 851 parametara). Također velika mreža ima 1000 slojeva i zauzima 60 MB dok mala mreža ima 200 slojeva i zauzima ne značajnih 2.7 MB. Na Slici 2. prikazana je razlika između velike i male mreže na određenim klasama lozinki koje su prije spomenute.
Redak 84: Redak 84:
 ===== Zaključak ===== ===== Zaključak =====
  
-Cilj ovog seminarskog rada je pokazati kako nam metode strojno učenja kao što su neuronske mreže mogu pomoći prilikom konstrukcije sigurne lozinke te kako zapravo predvidjeti koliko će napadaču trebati pokušaja da uspješno probije lozinku. Također pokazani su svi poznati napada na lozinke od kojih se potrebno obraniti pomoću dobro konstruirane lozinke. Potrebno je još mnogo istraživanja kako bih neuronske mreže uspjele iskonstruirati lozinke koje niti one same ne bih mogle probiti, ali do danas su neuronske mreže pokazale da mogu vrlo kvalitetno odrađivati ulogu //password strength metera// te tako pomoći klijentima oko osmišljavanja sigurne lozinke.+Cilj ovog seminarskog rada je pokazati kako nam metode strojno učenja kao što su neuronske mreže mogu pomoći prilikom konstrukcije sigurne lozinke te kako zapravo predvidjeti koliko će napadaču trebati pokušaja da uspješno probije lozinku. Također pokazani su svi poznati napada na lozinke od kojih se potrebno obraniti pomoću dobro konstruirane lozinke. Potrebno je još mnogo istraživanja kako bih neuronske mreže uspjele generirati lozinke koje niti one same ne bi mogle probiti, ali do danas su neuronske mreže pokazale da mogu vrlo kvalitetno odrađivati ulogu //password strength metera// te tako pomoći klijentima prilikom osmišljavanja sigurne lozinke.
 ===== Literatura ===== ===== Literatura =====
  
racfor_wiki/strojno_ucenje/napadi_na_lozinke_pomocu_neuronskih_mreza.1641386333.txt.gz · Zadnja izmjena: 2024/12/05 12:23 (vanjsko uređivanje)
Dieses Dokuwiki verwendet ein von Anymorphic Webdesign erstelltes Thema.
CC Attribution-Share Alike 4.0 International
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0